Mainostoimisto Värikäs Oy
 

Lähde testaamaan ensi talven suksia ilmaiseksi Messilään lauantaina!

Viime keväänä läskejä suksia sai testata suljetussa mäessä. Tänä vuonna lumipeite on Messilässä paksumpi.


MESSILÄSSÄ on lauantaina vapaalaskijoiden kevätbileet. Camu roudaa paikalle yli 30 eri suksimallia ensi talven valikoimista. Sukset ovat vapaasti testattavissa Messilän kevätlumisissa rinteissä.

Paikalle on tarkoitus tuoda myös iso grilli, joten makkaraa, ketsuppia ja sinappia on tarjolla nälkäisille ja Battery Hydroa janoisille. Myös hiihtokeskuksen kahvila palvellee laskijoita.

1373
Suksivalintaa.

1374
Mr. Hiutale, eli Jan-Erik Blomberg vasemmalla, Camun Ville oikealla.

1376
Vapaalasku.comin Matti Salminen tarkkailee suksen kerroksellisuutta. Isompi grilli on tänä talvena tilauksessa.

1378
Evästankkausta.


1377
Lähirinteistä voi lähteä kävellen kohti kotia. Tai autoa. Homeboyski.comin toinen pyörittäjä Janne Niini vilkuttaa.


KEVÄINEN suksitesti järjestetään nyt jo toista kertaa. Viime huhtikuussa suksia sai testata suljetussa rinteessä, mutta nyt paikalle mennään tavallisten aukioloaikojen puitteissa. Huhujen mukaan mäessä on kuitenkin tilaa, joten hissijonot eivät liene Lapin keskusten veroisia.

Camusta voi käydä hakemassa alekupongin, jolla saa koko päivän hissilipun 15 eurolla. Testipäivä alkaa kello 11.00.

Kyytimahdollisuuksista voi kysellä tämän jutun kommenttipalstalla tai Camun fb-sivuilla. Yritetään järjestää kimppakyytejä mahdollisimman monelle. Tervetuloa!


TESTATTAVAT sukset ja pituus

Armada

ARG 185
JJ AK 195
JJ 185
TST 183
ARV 185
AR7 171

K2

Hardside 181
Darkside 181
Obsethed 189
Hellbent 181
Sidestash 181
Kung Fujas 179

Movement
Super Turbo GTI 202
Trust 186
Sluff 184
Source 185
Fly Swatter 185
Jackal 177
Couloir 176
Jam 173
Gloss 164
Naos 158
Tattoo 167

Völkl
Shiro 183
Katana 184
Gotama 186
Mantra 184
Kendo 177

Telemark-siteillä:

Armada:
JJ 185 Cobra R8
TST 183 Cobra R8

Movement
Zip 174 Voilé
Couloir 176 Voilé
Jackal 177 Voilé
Pariah 177 Cobra R8





Tampereelta kyytiä vailla

Tampereelta kyytiä vailla Messilään tai voisin tarjota kahdelle / kolmelle kyydin. Anyone? (yhteys: ariPISTErosu[at]gmailPISTEcom)

replica designer bags equired

replica designer bags equired packages
replica designer handbags Will regret not buying
air max 2012 Look good in recent
nike shox turbo Do not miss
men puma shoes Root inexpensive
air max 90 Oh super coo
wholesale puma shoes Love the shoes
puma shoes sale Bought a lot of
timberland mens boots Waiting for
gucci women shoes Ah variety of styles
louis vuitton outlet Believe quality of his

Kirjoita uusi kommentti

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.
  • Www-osoitteet ja email-osoitteet muutetaan automaattisesti linkeiksi.
  • Sallitut HTML-tagit: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Rivit ja kappaleet päätetään automaattisesti.

Lisätietoa muotoiluasetuksista