

VAPAALASKUKISOJA koluava Paul Siljama, 28, on siirtynyt Suomen Salomonin joukkoihin. Ainoana ehtana isojen vuorien miehenä Siljama täydentää Salomonin pakkaa, johon kuuluvat jo parkki- ja paippilaskijat Jarkko Ronkainen, Sami Säkkinen, Iisko Heiskanen ja Lauri Kivari.
- Tosi mahtava homma, on siistiä päästä yhteistyöhön Salomonin kanssa, varsinkin kun he panostavat nyt freeride-puoleen ja vapaalaskukulttuuriin Suomessa, Siljama kertoo puhelimitse Ranskasta.
Salomonilla ei ole ollut vapaalaskuedustustusta muutamaan vuoteen, eli sen jälkeen kun Skipe Oivo siirtyi K2:n talliin.
SILJAMA lopettaa samalla yhteistyön Dynastarin ja Peak Performancen kanssa, sillä vapaalaskupuolelle uudella innolla panostava Salomon pukee Paulin päästä suksiin omilla tuotteillaan.
Paul asuu vuoden ympäri Chamonix´ssa, ja hän kiertää talvisin vapaalaskukisoja ja kuvaa eri leffa- ja tv-projekteihin.
Lisätietoja:
Paul Siljaman kotisivut
Kuva Kim Öhman
Kuva Kim Öhman
Juu se oli jo siinä
Juu se oli jo siinä kuvatekstin perässä!
replica designer bags equired
replica designer bags equired packages
replica designer handbags Will regret not buying
air max 2012 Look good in recent
nike shox turbo Do not miss
men puma shoes Root inexpensive
air max 90 Oh super coo
wholesale puma shoes Love the shoes
puma shoes sale Bought a lot of
timberland mens boots Waiting for
gucci women shoes Ah variety of styles
louis vuitton outlet Believe quality of his
Kirjoita uusi kommentti